Меню

Контакти

Наша адреса:
Україна, м. Хмельницький, вул. Козацька, 19, офіс

Наші телефони:
+38(067) 208-60-53
+38(097) 182-28-67
+38(098) 644-37-87

E-mail:
natali11274@rambler.ru

Реєстрація

Погода

Погода в Хмельницком

Нетішин - Шепетівка

Програма туру:

АЕС, оглядові по місту, музей Островського, відпочинок на Голубих озерах.


Нетішин

Проспект НезалежностіНетішин Нетішин – одне з наймолодших міст в Україні. Воно розташоване на північному заході України в Хмельницькій області на межі Хмельницької та Рівненської областей, в 350 км. на захід від м. Києва. На території міста протікає річка Горинь, права притока річки Прип’ять.

Існує чотири версії походження назви Нетішин. Перша з них говорить про невдоволення князя Острозького цим селом: "..воно мене не тішить”, друге – ніби було “Нетечин”, кругом болота, води не тече, третя – від власних імен “Нетиша” або “Нетіша”, і остання – село не тихе, а бунтівне.

Церква Святої Великомучениці ПараскевиПерша точно відома згадка про Нетішин датується 1542 роком. Це акт поділу від 12 травня 1542 року відповідно до якого Нетішин, як село Острозького замку, разом із низкою інших маєтностей переходило у володіння Беати Костелецької. З прийняттям Люблінської унії Нетішин у складі Луцького повіту Волинського воєводства входить до Речі Посполитої. Від того часу Нетішин постійно фігурує в джерелах статистично-фіскального характеру: в реєстрі поземного податку від 1577 року, в такому ж реєстрі за 1583 рік, у переліку волинських маєтностей князів Острозьких (1603р.) та ін.

Нова ера Нетішина розпочалась з прийняттям Міністерством енергетики і електрифікації СРСР рішення від 17 квітня 1975 року № 80 про техніко-економічне розміщення АЕС в Нетішинському пункті Хмельницької області. Акт про вибір майданчика, який визначив і остаточну назву об’єкта – Хмельницька атомна електростанція, був затверджений постановою Ради Міністрів УРСР від 10 грудня 1975 року № 536. 4 лютого Хмельницька АЕС1977 року Міністерством енергетики і електрифікації СРСР видано наказ № 46-а “Про початок робіт по будівництву Хмельницької АЕС”. Цей документ і став першою точкою відліку подальшого широкомасштабного будівництва.

10 грудня 1987 року о 6-й годині здійснено фізичний пуск блока;

У серпні 2004 року введено в дію 2-й енергоблок Хмельницької АЕС.

Заповідники Нетішина: Заповідне урочище місцевого значення "Вільшина", ботанічний заказник “Дорогоща”, лісовий заказник “Праліс.

Голубі озера

Голубі озераГолубi озера знаходяться за 11 км на пiвнiчний захiд вiд Славути, неподалiк залiзничної станцiї Славута-2 (Хмельницька область).

Голубі озера включають каскад iз п'яти водойм.

Утворилися озера на мiсцi вiдпрацьованих торфових кар'єрiв. Найлiпше з озер поблизу села Стригани. Там розміщена туристична база.

Берега голубих озер вкритi сосновим лiсом, рiдше березою.

Голубі озераОзера глибокi з чистою i прозорою водою. З риб там водяться: щука, короп, плiтка, краснопiрка, карась, лин, окунь.
На берегах зростає росичка круглолиста, плаун колючий, чорницi, лохина.

Слiд вiдмiтити, що Голубi озера на пiвночi областi непоодинокi. Наявнi вони i на Бiлогiрщинi (за 8 км вiд смт. Білогір'я). Вони також глибокi з чистою i прозорою водою.

В озерах водиться риба щука, карась, окунь, короп.

З пташнi — дикi качки, лебедi.

 

Музей М.Островського в м. Шепетівці

Обласний літературно-меморіальний музей М. О. ОстровськогоЛітературно-меморіальний музей письменника Миколи Олексійовича Островського, автора відомого роману “Як гартувалася сталь” і роману “Народжені бурею”, відкрито 22 грудня 1946 р. в колишньому приміщенні краєзнавчого музею, який під час Великої Вітчизняної війни було знищено фашистами. Протягом всієї історії музею тричі проводилась реекспозиція до ювілеїв письменника: 1954, 1964, 1974 рр. Остання – 1979 р,- найсучасніша на ті часи, - в новозбудованому приміщенні, створеному за індивідуальним проектом зав. кафедрою Київського інженерно-будівельного інституту проф. М. О.Гусєва та архітектора Хмельницького інституту “Гіпроцивільпромбуд” В.М.Суслова. Художньо-монументальне оформлення здійснювали понад 80 художників-дизайнерів під керівництвом киян, лауреатів державних премій архітектора А.Ф.Ігнащенка та художника А.В.Гайдамаки. Музей побудовано поряд з пам’ятником М.Островському /1966 р., скульптор В.І.Зноба, архітектор І.Ланько/, утворюючи меморіальний комплекс. У 1989 р. музей як унікальну архітектурну споруду включено до Міжнародного каталогу “Музеї світу”.

Відвідувачів вражає неординарна експозиція, побудована на символах. Документи, особисті речі розміщено в кубах, які символізують тендер паровоза, встановленого на рейках вузькоколійки. На бокових стендах кубів – фотоколажі з пояснювальними текстами. Над кожним кубом – композиція з натурних експонатів, що відтворює той чи інший період історії нашої країни.

Експозиція розташована у двох великих залах:

  • 1-й – “Біографія М.О.Островського”,
  • 2-й – “Увічнення пам’яті письменника”.

Протягом 80-х років в музеї відбувалася церемонія вручення нагород лауреатам республіканської комсомольської премії ім. М.Островського. У 1996 р. до складу музею ввійшов Шепетівський філіал обласного краєзнавчого музею, експозиція якого відтворює історію міста від ХVІ до ХХІ ст.ст.

Експозиція музею М. ОстровськогоФонди музею нараховують близько 25 тис. музейних предметів. Серед них: видання творів М.Островського від першого /1932 р./ до останнього /2005 р./; документи, фотографії, особисті речі письменника та його родини; фотографії, документи та твори лауреатів республіканської комсомольської премії ім. М. Островського; ілюстрації до творів М.Островського відомих художників – А.Резніченка, О.Пахомова, Є.Кібрика, братів Ткачових, З.Толкачова, С.Адамовича, С.Бродського, М.Ляміна, Рудакових та ін.; 20-серійний телевізійний художній фільм “Як гартувалася сталь” виробництва китайських кіномитців /1999 р/; документи та фотографії з історії міста, предмети побуту та етнографії тощо.

Експозиція музею М. ОстровськогоОсобливість музею Миколи Островського в темі, яку він розкриває. Тут висвітлюється доля однієї людини, яка стала яскравим представником своєї епохи, людини мужньої, яка, незважаючи на важку хворобу – повну нерухомість та сліпоту, – зуміла встановити особистий подвиг, що став прикладом для багатьох людей. Паралельно музей показує епоху радянського періоду, історію декількох поколінь, що брали участь у становленні великої країни. Ця історія й сьогодні впливає на свідомість, менталітет багатьох народів, які були об’єднані під єдиним стягом СРСР. Адже поряд з тими страшними явищами, що відбувалися – репресії, голодомори, нищення культур і національної свідомості тощо, мали місце колосальні зрушення в освіті, медицині, науці й техніці; перемога у найстрашнішій війні людства, підкорення космосу, будівництво ГЕС, електрифікація й багато іншого...