Меню

Контакти

Наша адреса:
Україна, м. Хмельницький, вул. Козацька, 19, офіс

Наші телефони:
+38(067) 208-60-53
+38(097) 182-28-67
+38(098) 644-37-87

E-mail:
natali11274@rambler.ru

Реєстрація

Погода

Погода в Хмельницком

Паломницький тур по святим місцям Західної України

Программа туру:

1.Почаївська Свято – Успенська чоловіча Лавра: відвідування Успенського Собору, Підземного храму Іова Почаївського, Свято – Троїцької церкви, огляд святих мощів та великих православних вятинь.

2.Відвідування Свято – Духовного Скита: підземного храму Серафима Саровського, де зберігається 5 мощовиків (250 мощей), унікальний натільний хрест Микити Стовпника, якому 900 років, давні ікони ст.

3.Огляд Божої Гори – паломницького об’єкту із святим джерелом, давніми печерами монахів та капличкою.

4.Відвідування Скита та озера святої Анни – паломницької купелі.

5.Кременець - оглядова екскурсія по місту, відвідування Благовіщенського монастиря сер.ХУІІ ст. (в монастирі зберігається оригінал ікони Матері Божої Кременецької 17 ст.), Миколаївської церкви 1600 року та інших храмів.

6. Огляд Замкової гори королеви Бони – легенди давнього Кременця.

 


Почаївська Свято-Успенська лавра

Почаївська Свято-Успенська лавраПочаївська Свято-Успенська лавра — духовна скарбниця українського народу, якій протягом кількох століть поклоняється увесь світ. Це найбільша православна святиня Волині й друга, після Києво-Печерської лаври в Україні.

ЇЇ історія нараховує сім з половиною століть.

Монастир був заснований ченцями, що з’явилися тут в 1240-1241 рр., рятуючись від татаро-монголів, які захопили і зруйнували Київ. Першими приміщеннями монастиря були печери в товщі гір, а першою будівлею – невелика дерев’яна церква Успіння, яку звели в 13 ст. на терасі північного уклону пагорба. Саме тоді за легендою і з’явилася ченцям богоматір у вогняному стовпі над Почаївською горою, після чого на одній з скель начебто залишився відбиток її стопи.

Перша писемна згадка про Почаївський монастир датована 22 травня 1527 роком.

Будівництво мурованого монастиря почалося в XVI ст., коли власниця цих земель Гойська, до заміжжя — Козинська, записала в кременецькі земські книги свої великі пожертвування на будівництво Почаївської церкви та одноповерхових келій для ченців. Завдяки цьому спонсорству будівництво пішло скоріше і було невдовзі закінчено. Гойська, крім того, подарувала монахам «чудотворну» ікону богоматері в 1597 р.

Почаївська лавраНині на території Лаври діють сім церков: Успенський і Троїцький собори, Печерна, Антоніївська, Похвальна, Варваринська і Різдвяно-Богородицька церкви. З головним храмом Лаври добре гармонує чотириярусна дзвіниця висотою 65 м, збудована в 1861-1871 роках за проектом архітектора К. Раструханова. На одному з її ярусів висить найбільший в Україні дзвін, що важить понад 11,5 т.

В Лаврі є й печерна церква монаха Іова в справжній печері, там зберігаються його мощі.

Свято-Успенська Почаївська лавра — одне з величних в Україні місць прощі на Успіння Пресвятої Богородиці (28 серпня) і преподобного Йова (10 вересня).

Святині Свято-Успенської Почаївської лаври:

  • слід стопи Матері Божої з джерелом цілющої води,
  • чудотворна ікона Матері Божої Почаївської,
  • мощі преподобного Іова,
  • мощі ігумена Амфілохія.

Свято-Духовний скит

Свято-Духовний скитВ 4 км від Свято-Успенської Почаївської лаври знаходиться Лаврський Свято-Духовний скит (1220, будівлі поч. XX ст.) із храмами Зішестя Святого Духа із дзвіницею, Всіх Святих і надбрамним преп. Іова Почаївського.

 

 

Джерело Святої Анни

Розповідають, що дуже давно на місці джерела стояла церква. Коли цей край потерпав від набігів татар, святиня дивним чином збереглася, нібито опустившись під землю. Йшли віки, і в Онишківцях побудували нову церкву. Але на місці старої сталося диво. Тут з’явилася ікона святої праведної Анни, котру першими помітили діти-пастушки, згодом тут зібралися селяни, які перенесли ікону до діючого храму. Однак на другий день… вона опинилась на місці старої церкви — там, де її знайшли. Селяни разом з духівником відслужили молебень, з належними почестями вдруге занесли ікону в церкву. Але вдруге вона опинилась на місці появи. Тоді стало ясно, що свята Анна сама вибрала собі це місце.

Джерело святої АнниТут спершу побудували капличку, де зберігалася святиня.

За християнськими переказами, тут колись з'явився слід стопи святої Анни, матері Пресвятої Богородиці. А згодом із того божественного сліду утворилося джерело. Багато жінок вірять, що вода виліковує жіночі хвороби, а також допомагає боротися з безпліддям.

Біля джерела облаштовані чоловіча та жіноча купальні. Джерело - життєдайне, є колодязь і купель для занурення, температура його води завжди +4. Згідно з легендою, якщо в нього тричі зануритися з головою, будеш здоровим протягом року.

Гора Бона

Гора БонаВ 1536 роцi король Сигізмунд І презентував Кременець своїй дружині неаполітанського походження Боні Сфорці д'Арагоні як весільний подарунок.

Вона укріпила замок, запровадила в місті систему податків. І місто в цей період було досить прогресивним. Можливо, тому, що правила королева містом через своїх старост і майже тут не жила. Але хоч історики сперечаються про те, чи ступала тут її нога взагалі, місцеве населення розповідає про неї чимало страшних легенд.