Меню

Контакти

Наша адреса:
Україна, м. Хмельницький, вул. Козацька, 19, офіс

Наші телефони:
+38(067) 208-60-53
+38(097) 182-28-67
+38(098) 644-37-87

E-mail:
natali11274@rambler.ru

Реєстрація

Погода

Погода в Хмельницком

В гостях у князя Данила (Галич) новинка

Програма туру:

Пам’ятник Роксолані в Рогатині, фортеця, архітектурний центр м. Галич.


Рогатин – старовинне місто, розташоване на давньому Волоському шляху, десь на півдорозі між Львовом і Станіславом. Зараз через столицю Рогатинського району проходить модернізована версія цього шляху - автотраса Львів - Івано-Франківськ.

Церква Святого Духа у РогатиніОдна з легенд про заснування Рогатина розповідає, що якось під час полювання дружина Ярослава Осмомисла заблукала в темному лісі. Аж раптом вона побачила оленя з великими рогами, який і вивів її з лісу. На тому місці, де княгиня побачила оленя, щасливий князь вирішив побудувати місто. З того часу олень став символом Рогатина, на його гербі поруч із латинською літерою R зображено ріг благородної тварини.

Найважливіша пам'ятка у Рогатині - дерев'янацерква Святого Духа1598 року. Це найдосконаліший витвір галицької народної архітектури. Довкола храму знаходиться старовинне кладовище.

церква Різдва БогородиціПерша письмова згадка про місто Рогатин походить із 1184 року. Місто тоді належало боярам Рогатинським. Саме у ті часи будується церква Різдва Богородиці, найдавніша пам’ятка міста. Свідченням її давності є виявлений напис слов’янськими цифрами «1184», що вважається датою її побудови. Відтоді споруда пережила через безліч перебудов різного часу, що зробило її особливо унікальною.

Дев’ять років тому в Рогатині встановили пам’ятник Роксолані

Про неї складені пісні, написані художні твори – Іреною Книш, Осипом Назаруком, Павлом Загребельним; знятий кінофільм. Українська дівчина з Опілля, татарська полонянка, стала дружиною могутнього турецького султана Сулеймана І Пишного.

Турки називали її Роксоланою-Хуррем. Перше ім’я від того, що в часи середньовіччя галицький край був відомий як Роксолянія; друге означає «радісна», «весела».

А от справжнє ім’я дівчини не відоме, стверджує прикарпатський історик, автор монографії «Визначна українка з Прикарпаття – Роксолана-Хуррем» академік Володимир Грабовецький.

Пам'ятник Роксолані«Із автентичних джерел відомо, що це була дочка попа з Рогатина. Про це тільки (Самуель) Твардовський, відомий (польський) літературознавець XVII століття, говорив. А Настя Лісовська – то письменницький домисел з ХІХ століття. Навіть Лісовських серед дрібної української шляхти я не знаходив ніде», – каже історик про найчастіше вживане для Роксолани українське ім’я.

На Рогатинщині відбулося кілька наукових конференцій, на яких вчені так і не прийшли до єдиної думки щодо дати народження майбутньої султанші – 1505 чи 1506-й. Та вони визнають: це історична постать, не міф, не легенда. Є свідчення венеціанських послів. Є прижиттєві портрети Роксолани і Сулеймана, є їхні мавзолеї у Стамбулі.

Репродукції цих портретів, а також деякі передані з Туреччини експонати має музей Миколи Угрина-Безгрішного у Рогатині. Окремого музею Роксолани нема, хоча про його створення поговорюють уже кілька років.

Галич

Мальовниче місто Галич, у стародавніх літописах згадується у 898 р. Найбільшого піднесення Галич досягнув за князя Ярослава Осмомисла (1153-1187), оспіваного у "Слові о полку Ігоревім". 1367 році місто отримало магдебурзьке право. Стародавній Галич був розташований на Крипоській горі, у межиріччі р. Лукви та Мозолевого потоку аж до Дністра. До сьогодні збереглися залишки п'яти рядів могутніх фортечних валів, що досягають висоти близько 25. Тепер тут знаходиться Національний заповідник «Давній Галич».

Популярні туристичні місця.

Княжий град - розташувався на неприступній клиноподібній горі між рікою Луквою і Мозолевим потоком у селі Крилос. Окрім природного захисту, город був зміцнений могутньою системою валів, ровів, частоколів та зрубних стін-городень з вежами. З пізніших періодів тут уціліли Успенська церква, каплиця св. Василія, митрополичі палати, які разом з історичними ландшафтами творять неповторний архітектурний ансамбль - Галицький Акрополь.

Церква святого ПантелеймонаКняжа криниця - джерело цілющої води глибиною 50 м. За княжих часів було єдиним і мало важливе стратегічне значення. Над джерелом споруджено білокам'яну альтану, що своєю формою нагадує бані давніх галицьких церков. Звідси відкриваються чудовий вид на галицький Поділ, а також інші передміські поселення й монастирі.

Церква Святого Пантелеймона. Єдина перлина галицької архітектури XII ст., яка уціліла, розташована на Виноградній горі за 3 км від м. Галича у с. Шевченкове. Це хрестобанна церква зі зразками білокам'яної різьби та численними графіті й рисунками на стінах. Сьогодні - це греко-католицький храм. Екстер'єр та інтер'єр пам'ятки наближено до первісного вигляду.

Сучасний Галич. На зламі XII-XIV ст. біля колишньої княжої пристані на Дністрі під Галич-горою засновано м.Галич, Місто було обнесене валами та дерев'яними стінами, мало п'ять оборонних веж, три брами, прямокутну площу - ринок з ратушею. У XIV-XVI ст. Галич став справжнім релігійним, духовним і науковим центром, тут було українське братство, школа і друкарня. Сучасний центр - майдан Різдва - реконструйовано в 1998 році. На ньому встановлений пам'ятник королю Данилові, змуровано дзвіницю, розміщено макет святинь Давнього Галича ХІІ-ХІІІ ст.

м. Галич. Пам'ятник Данилу Галицькому Старостинський замок. На Галич-горі видно залишки замку, спорудженого в середині XIV ст. за часів галицького староства, звідки походить його назва. Замок був однією з найміцніших твердинь на Галичині. До наших днів збереглися рештки Шляхетської вежі, частина південного зовнішнього муру із замковою каплицею св. Катерини. Уцілілі фортифікації реконструйовані.

Галицький національний природний парк (площа 8306 га) - утворений у 2004 р. з метою збереження ландшафту Придністровського Опілля з рідкісними видами рослин, геологічними утвореннями, історико-культурними пам'ятками, а також для забезпечення умов відпочинку.