Меню

Контакти

Наша адреса:
Україна, м. Хмельницький, вул. Володимирська, 79, офіс 14

Наші телефони:
+38(067) 208-60-53
+38(096) 304-22-84

E-mail:
nikaturvoyage@gmail.com natali11274@rambler.ru

Соц. мережі:
Facebook: natali.strelbitska Instagram: nikatourvoyage

Погода

Погода в Хмельницком

Івано-Франківськ

Програма туру:

Місто, церкви, костели, пам’ятки.


Костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви МаріїІвано-Франківськ — обласний центр Івано-Франківської області, один з найбільших економічних і культурних центрів на південнoму заході України.

Івано-Франківськ розташований на Покутській рівнинній території південного заходу України у межиріччі Бистриці Надвірнянської і Бистриці Солотвинської.

З 1662 до 1772 року і з 1918 до 1939 року місто носило назву Станиславів, з 1772 до 1918 року — Станіслав. З 1939 року радянською владою було повернуто австрійську назву Станіслав, а 9 листопада 1962 року з нагоди 300-річчя місто було перейменовано у Івано-Франківськ в честь видатного письменника Івана Франка.

Фонтан із Статуєю Пресвятої Діви Марії, Майдан ШептицькогоДата заснування міста точно не визначена, проте достеменно відомо , що у 1662 році Станиславів отримав магдебурзьке право. Ця дата і вважається офіційною датою заснування міста.

У 1654 році краківський воєвода і великий коронний гетьман Станіслав Ревера Потоцький викупив землі, де лежить нинішнє місто, у заможної родини Жечковських з метою спорудження тут фортеці для захисту від набігів кримських татар та як свій опорний пункт на галицькій землі.

Місто-фортеця було споруджене за короткий термін (5 місяців) за проектом Франціско Корассіні з Авіньйону у формі шестикутника з додатковими бастеями, редутами і фортом, що оточував власне замок Потоцьких.

Площа Ринок. Міська ратуша.Місто відразу будувалося як могутня фортеця. Його територія була оточена спочатку дерев'яними, потім мурованими стінами, а ще земляним валом та широким ровом.

Мав Станиславів дві потужні в'їзні брами: кам'яні Галицька та Тисменицька брами. Називались брами за своїм розташуванням, що зрозуміло: з однієї вів шлях на Галич, з другої на Тисменицю. Фортеця неодноразово витримувала облогу турецьких та російських військ.

Станиславів починався з Ринкової площі й ратуші, які збережені у видозміненому стані понині.

Вірменська_церкваУ XVIII-XIX ст. місто було значним торгово-ремісничим осередком Польщі, а від 1772 року — імперії Габсбургів (від 1804 — Австрійської імперії, від 1867 — Австро-Угорщини).

Під час першої світової війни, у 1915-1916 роки за місто точились жорстокі бої. Частину історичної забудови міста було зруйновано — і відновлено вже у новітніх архітектурних формах.

Після розпаду Австро-Угорщини в 1918 році було створено Західно-Українську Народну Республіку, а Станиславів протягом січня-травня 1919 року був її столицею.

У 1919-1939рр. перебував у складі Польщі.

З вересня 1939 по червень 1941 року Станиславів — у складі Радянського Союзу.

Під час другої світової війни місто три роки (1941-1944) було під нацистською окупацією. 27 липня 1944 року місто було визволено радянськими військами.

У 1962 році місто відзначило своє 300-річчя: його було перейменовано на честь видатного письменника та громадського діяча Івана Франка, який неодноразово тут побував, мав добрих друзів, писав і читав свої твори.

Ратуша (Обласний краєзнавчий музей)

Івано-Франківська ратушаІвано-Франківська ратуша розташована на Площі Ринок.

Первісна споруда ратуші була побудована в 1672р. в стилі пізнього ренесансу і мала вигляд девятиповерхової круглої вежі з камяною основою. Перебудовувалась у 1695 — 1870 роках.

Країзнавчий музей заснований у 1939 році на основі збірок Покутського музею і музею Гуцульщини в Жабє (Ворохта). У фондах краєзнавчого музею зберігається понад 105 тис. музейних експонатів. Музей щорічно відвідує близько 100 тис. чол.

В музеї працюють відділи історичний, природничий та народного мистецтва. Відділ сучасного мистецтва демонструє розвиток декоративно-прикладних ремесл, а саме: художньої обробки дерева, ткацтва, вишивки, художньої обробки шкіри, кераміки.

Краєзнавчий музей щорічно організовує 15 — 20 виставок на історичну та мистецьку тематику.

Івано-Франківський обласний художній музей

Івано-Франківський художній музейХудожній музей у Івано-Франківську було відкрито у 1980 році у приміщенні колишньої культової споруди — ренесансного Колегіального костьолу Непорочного Зачаття Діви Марії ХVІІ століття, що був усипальницею Потоцьких.

Перша експозиція Івано-Франківського художнього музею демонструвала твори світського характеру кінця ХІХ– ХХ ст.

На початку 1980-х років почали працювати два філіали музею:
- художньо-меморіальний музей В. І. Касіяна в місті Снятині (1982);
- музей–пам'ятка архітектури й живопису ХVІ—ХVІІ ст.ст. (1983), який діє у приміщенні церкви Святого Духа у місті Рогатині, унікальної пам'ятки 1598 року.

На базі музею відбувались міжнародні виставки «Імпреза» (1989, 1991, 1993 роки).

У 1990—93 роки львівські реставратори розчистили в інтер'єрі костьолу розписи Е.-Р. Фабіянського (1877), що стало одним із чинників представити у музеї тематичну постійну виставку сакрального мистецтва. Відтак, 18 серпня 1993 року в Івано-Франківському художньому музеї відкрилася експозиція «Сакральне мистецтво Галичини ХV — ХХ століть», що фактично відразу стала самобутнім явищем вітчизняної музейної практики, увійшла до числа культурологічних феноменів краю.

У 2001 році зібрання галицького сакрального мистецтва у художньому музеї Івано-Франківська було доповнене, і нині є одним із найкращих в Україні.