Меню

Контакти

Наша адреса:
Україна, м. Хмельницький, вул. Володимирська, 79, офіс 14

Наші телефони:
+38(067) 208-60-53
+38(096) 304-22-84

E-mail:
nikaturvoyage@gmail.com natali11274@rambler.ru

Соц. мережі:
Facebook: natali.strelbitska Instagram: nikatourvoyage

Погода

Погода в Хмельницком

Карпатський транзит

Програма туру:

Галич, Долина, Вигода, Гошівський монастир – прогулянки на трамваї– 2 дні.


Галич

Пам'ятник Данилу ГалицькомуМісто Галич — місто, колишній центр Галицько-Волинського князівства — наймогутнішої твердині на південно-західних давньоруських землях, перша згадка про який відноситься до 898 року. Назва міста дала назву регіону «Галичина».

Галич розташований за 29 км залізницею та 26 км шосейним шляхом на північ від обласного центру м.Івано-Франківськ.

Найбільшого піднесення Галич досяг за Ярослава Осмомисла (1153—1187), оспіваного у «Слові о полку Ігоревім». В 1367 році дістав від польського уряду магдебурзьке право.

Сьогодні Галич — районний центр Івано-Франківської області з населенням близько 6,4 тис. осіб.

Назва міста Галич та назва краю, походить від назви гори " Галич " на якій стояв замок та місто Галич. За тим самим принципом походить назва подільського міста Кременець.

Місто ГаличПід час розкопок дитинця було відкрито залишки фундаментів і стін Успенського собору, збудованого в середині 12 ст. за князя Ярослава Осмомисла, останки якого знайдені у саркофагу під мозаїчною підлогою собору. Собор був оздоблений різьбленим каменем і фресками. В Галичі і його передмістях відкрито залишки інших 10 білокам'яних храмів на посаді, а в «підгородді» — залишки ювелірних, гончарних, ковальських та інших майстерень, наземних і напівземлянкових жител, вироби з глини, заліза, кістки, скла.

Від княжого Галича також збереглася церква св. Пантелеймона в c. Шевченкове. Є залишки фортифікаційних споруд і фундаменти понад 30 давніх церков. Пізніший період представлений залишками Старостинського замку.

Нинішній Галич розташований на автомагістралі Львів — Івано-Франківськ, за 110 км від Львова і 24 км від Івано-Франківська.

В місті Галичі створено Національний заповідник «Давній Галич».

Долина

КостелДолина — місто районного значення, центр Долинського району Івано-Франківської області України. Умовно Долину ділять на декілька частин. Серед них Стара Долина, Загір'я, Брочків, Городок.

Роком виникнення Долини вважають 979 рік, коли було відкрито соляні джерела на цій території. Легенду описали отець Теокліст в 1112 році та інженер Фелікс П’єстрак в 1900 роках, який досліджував долинське солеваріння. В легенді сказано, що в цьому регіоні панував князь Андрійович, який в горах випасав овець. Та одного разу вівці попрямували до долини, де був потік. Спинити їх було неможливо, тому пастухи помчали за ними і натрапили на «білі» береги потоку, які були вкриті сіллю. Та після повернення додому із великими запасами солі, князь забув дорогу до долини і був змушений довго її шукати разом із князем Ратіллою. Аж після пожертви п'яти топок солі та сорока овець богу Перуну вони знову змогли віднайти джерела і так почалося солеваріння на Долинщині.

В Долині діють дві театральні групи — Долинський народний аматорський театр і дитячий християнський театр.

Музей "БойківщинаДолинський краєзнавчий музей Тетяни і Омеляна Антоновичів «Бойківщина» - це один із наймолодших музеїв у Карпатському регіоні — заснований 1998 року. Нова сторінка діяльності музею розпочалась з вересня 2003 р., коли музей одержав новозбудоване приміщення. Будівництво відбулось за сприяння всесвітньовідомої благодійної фундації Тетяни та Омеляна Антоновичів. Відкриття відбулось 05.09.2003 під час першого Всесвітнього бойківського фестивалю на Прикарпатті. Це перший музей на Прикарпатті, присвячений Бойківщині — краю, що незважаючи на свою яскраву самобутність і давню історію, до цього часу є мало досліджений та вивчений. Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг та вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори українського образотворчого та народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва. Безперечними «родзинками» музею є реконструкція бойківської хати — типової бойківської оселі; писанки, вишиті кольоровими нитками; колекція ляльок та сакральні пам'ятки XVI—XVIII століть.

Вигода. Карпатський Трамвай.

берега річки МізунькаВигода — селище міського типу Долинського району Івано-Франківської області. Двадцять років тому завдяки потужним лісопереробним підприємствам Вигода вважалася перспективним промисловим центром. Тепер тут розвивають туризм.

В селищі Вигода розпочинається туристичний маршрут Карпатський Трамвай. Двадцять років тому завдяки потужним лісопереробним підприємствам Вигода вважалася перспективним промисловим центром. Тепер тут розвивають туризм.

Трамвайчик неспішно повезе вас вздовж берегів екологічно чистої ріки Мізунка казковими місцями, що іноді перетворюються у справжню екзотику, особливо коли гори нависають над потягом, а колія повторює серпантин ріки і проходить так близько до краю берега, що здається, ніби потяг ось-ось пірне у воду.

Під час подорожі можна відвідати гідрологічну пам’ятку природи загальнодержавного значення заповідник «Ширковець», скуштувати цілющої мінеральної води з джерела «Нафтуся» та найчистішої в Карпатах води з гірського джерела «Дюзркач». А у теплу пору року можна скупатися у чудових гірських водоспадах Мізунки.

Мізунські водоспадиПротягом всієї прогулянки колоритний місцевий екскурсовод Любомир Ксенофонтович Яцків не дозволить сумувати нікому, розповідаючи неймовірні подробиці з історії регіону і рясно перемежовуючи їх влучними та яскравими жартами.

У Солотвино ви побачите місця перших соляних родовищ, а на зупинці Мундунок дізнаєтесь про особливості давніх лісорозробок і оглянете старі виробничі приміщення та лісничівки. І ще багато-багато цікавого!

Подорож «Карпатським трамваєм» передбачає й інші варіанти маршруту.

Мандрівка залізницею може бути поєднана із кількаденними пішими походами до вершин Менчул (1450 м), Яйко-Ілемське (1679 м), шляхами визвольних змагань до Вишівського перевалу (930 м). Туристи також можуть замовити і загальну екскурсійну програму Волинським районом – автобусні подорожі у заповідник Скелі Довбуша, до озера Синевир, у Гошівський монастир на Ясній горі, в музей «Бойківщина» в Долині.