Меню

Контакти

Наша адреса:
Україна, м. Хмельницький, вул. Володимирська, 79, офіс 14

Наші телефони:
+38(067) 208-60-53
+38(096) 304-22-84

E-mail:
nikaturvoyage@gmail.com natali11274@rambler.ru

Соц. мережі:
Facebook: natali.strelbitska Instagram: nikatourvoyage

Погода

Погода в Хмельницком

Печери Тернопільщини с.Кривче

Програма туру:

Печера Кришталева, водоспади на Дністрі


Печера КришталеваКрім багатої історичної спадщини, чудової природи і серцевого привітності місцевого населення, Тернопільська область, що входить до курорти Україні, знаменита одним з найбільших у світі районів карстових печер. Сумарна довжина печер тут досягає 250 км.

Печера Кришталева знаходиться в селі Кривче Борщівського району Тернопільської області. Вона відкрита для відвідувань туристами. А дорога до неї веде від з'їзду, що проходить через все село Кривче.

Кришталева печераВхід в печеру розташовується на крутому схилі долини. Піднявшись трохи вище входу, можна помилуватися мальовничим видом на тернопільський ландшафт.

Кришталева печера - це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км.

На стінах печерних галерей цвіте суцільне білосніжне або різнокольорове покриття з кристалів гіпсу, що і дало назву печері «Кришталева». Протягом року температура повітря в печері тримається 12 градусів, вологість - 95%. Тут є всі умови, необхідні для лікування бронхіальної астми, хронічного бронхіту, гіпертонії. Печера має стабільним мікрокліматом, не залежних від зовнішніх погодних умов, підвищеною іонізацією, абсолютною тишею і майже повною відсутністю хвороботворних мікробів. У 1965 р. тернопільський облвиконком оголосив печеру Кришталеву охоронної заповідною зоною. У 1967 р. відбулася експедиція Тернопільського клубу "Поділля", метою якої стала Кришталева печерафотозйомка і поглиблені дослідження Кришталевої для коригування нового екскурсійного маршруту. У результаті експедиції було знято майже 7 км печери і розвідано 220 нових ходів. Вже в 80-х роках за підсумками досліджень спелеологів була встановлена довжина печери в 23 км.

 

В даний час екскурсійний маршрут по печері Кришталевої обладнаний і повністю електрифікований. Спочатку маршрут проходить по вузькому коридорі на протязі 500 метрів, потім - вниз, по кам'яних сходах, майже в повній темряві. Після спуску починається кільцева прогулянка по залах печери, прикрашеним візерунковими кристалами, і заселеними летючими мишами.

Протягом всього маршруту туристів супроводжують всюди звисаючі кристали, багато хто має свою назву: змія, буйвол, рука та інші. Головною визначною пам'яткою Кришталевої печери є Кришталевий коридор, в якому на стінах різнобарвним килимом висять гіпсові кристали: рожеві, бежеві, бурштинові, кремові. Від цього кам'яного квітника неможливо відірвати погляд. Звідси по звивистому шляху туристи потрапляють в Казковий зал печери. Кришталева печераГра світла і тіні створює химерні фігури: відшліфовані темно-коричневі і бордові кристали схожі на кам'яних потвор, примарних химер, чи чарівних тварин.

Наступний поворот відкриває перед глядачами зал Голова буйвола, в якому зверху на відвідувачів дивиться буйволяча голова з одним оком. В одному із залів живе «господар» печери - похмурого вигляду, з квадратним підборіддям і довгими вусами. Поруч з ним стоїть його «слуга» - худий, горбоносий парубок.Перед «господарем» знаходиться кам'яний барабан, за допомогою якого він скликає своїх слуг. Будь-який з туристів може сам випробувати кам'яний тамтам: від удару в нього камінь резонує з порожниною в стіні, видаючи гучні, далеко розносяться звуки.

Кришталева печераУ Зоологічному залі мешкає мудра сова, орел з розпростертими крилами, по стіні біжить лисиця.

По залу брил важкою ходою пересувається кам'яний слон. Тут екскурсантам потрібно пройти по «хребту крокодила» - звивистою стежкою, схожою на хребет найдавнішої рептилії. Потім стежка приводить в Святковий зал, який відрізняється надзвичайним природним дизайном. Його стіни розмальовані кристалічними візерунками, що створюють враження достатку пальмових гілок, листя папороті, янтарної мозаїки.

На виході відвідувачів чекають «зуби дракона», але допомогти їм може добрий кам'яний дельфін. А на місці, де розташований камінь з бантиком, туристи можуть загадати бажання. Якщо болить голова - використовуйте печерний камінь-анальгін: додайте до нього голову, і біль як рукою зніме.

Кришталева печера Під час екскурсії по Кришталевій печері відвідувачам нудьгувати не доведеться. Головне, не розбудити летючих мишей, які чудово відчувають себе в екосистемі карстових печер.

 

Замок.

ЗамокУ більшості джерел дата побудови замку – 1639 рік. Але зрозуміло, що власники села Кривче (можна зустріти й назву Нижнє Кривче) польські магнати Концькі будували його не один рік. Замок мав майже квадратну форму з баштами по кутах. З західного боку була влаштована в’їзна брама.

В 1648 році замок був зайнятий козаками Хмельницького, але потім знову перейшов до польської корони.

В 1672 році була підписана Бучачська угода між Польщею та Туреччиною. Тоді, після взяття турецьким військом Кам`янецької фортеці, Польща втратила більшу частину Поділля. Повернути ті території вдалося лише через 27 років. Так от, після Бучача, турецький султан Магомет IV повертаючись додому захоплює замок в Кривче й деякий час там перебував зі своїм почтом. До 1675 року замок контролювався турецьким гарнізоном, поки поляки знову не взяли його. Замок був пошкоджений, але вважаючи його важливе військово-стратегічне значення був швидко відбудований. В 1687 році замок був знову взятий татарами. Взагалі його досить часто брали чи то штурмом, чи то облогою.