Меню

Контакти

Наша адреса:
Україна, м. Хмельницький, вул. Володимирська, 79, офіс 14

Наші телефони:
+38(067) 208-60-53
+38(096) 304-22-84

E-mail:
nikaturvoyage@gmail.com natali11274@rambler.ru

Соц. мережі:
Facebook: natali.strelbitska Instagram: nikatourvoyage

Погода

Погода в Хмельницком

Житомир

Програма туру:

Оглядова екскурсія по місту, музей космонавтики, Преображенський Собор ХУІІ ст., Кафедральний костел


ЖитомирМісто Житомир майже з усіх боків місто оточене лісовими масивами, через місто протікають річки Тетерів (район Старий Житомир), Лісова Кам'янка, Лісна, Кам'янка Польова, Крошенка, Путятинка. У місті багато парків, скверів. На південно-західній околиці на берегах Тетерівського водоймища розташований гідропарк. У місті та приміській лісопарковій зоні розташовані санаторії. Старовинна частина Житомира розміщена на трьох скелястих пагорбах над річкою Кам'янкою — на горах Охрімовій, Замковій та Петровській.

Центральним майданом є Соборний майдан. Найвідоміша, але невелика за довжиною, центральна вулиця (таким чином, схожа за своєю роллю в Житомирі на Хрещатик у Києві) - це вулиця Михайлівська; вона має характерну особливість - є пішохідною, тобто рух транспорту по ній заборонено.

ЖитомирОкрасою міста є мости. Найцікавішим із них є Підвісний — через ріку Тетерів у парку ім. Гагаріна. Він утримується вантами, перекинутими через два 70-метрових пілони на висоті майже 40 метрів. З мосту відкривається чудовий краєвид на прибережні схили, старовинні райони міста Мальованку, Корбутівку та 37-метровий Монумент Слави.

За місцевою легендою, яку записав історик ХІХ століття, священик Микола Трипольський, місто започатковано близько 884 року, і свою назву одержало від імені руського дружинника київських князів Аскольда та Діра — Житоми́ра, що нібито відмовився служити Олегу, сховався в лісах і оселився на високій скелі при злитті рік Кам'янки й Тетерева. Згодом над глибоким (близько 30 метрів) урвищем над Кам'янкою збудували дерев'яний замок (зараз на Замковій горі, у цьому місці розташований філіал обласного архіву).

Житомир. Відомий чеський вчений-славіст Павло Йосиф Шафарик доводив, що древнє городище — майбутній Житомир — виникло як центр племені житичів, що входило в племінний союз древлян. Назва міста — мир житичів, як і самого племені, основним заняттям якого було хліборобство, виникла від важливої в цьому краї культури — жита, що культивується тут із незапам'ятних часів. Є свідчення про те, що в давнину навіть у центрі міста сіяли жито, ячмінь. Про місто говорили: «мир і жито», «мир житичів». Можливо також, що Житомир — це скорочена форма від слова «животомир», тобто символ мирного спокійного життя.

Житомир - батьківщина видатних вчених, письменників, композиторів. З містом пов'язані життя і діяльність багатьох відомих діячів науки і культури. Тут знаходяться: історико-краєзнавчий музей, картинна галерея, музей природи, літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка та меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова, літературний музей Житомирщини та музей історії пожежної охорони, єдиний в Україні музей історії космонавтики.

Житомирський краєзнавчий музейЖитомирський краєзнавчий музей - скарбниця пам'яток матеріальної та духовної культури краю. Музей було відкрито в 1865 р. Велику роль у його створенні зіграли письменники В. Г. Короленко і Г. А. Мачтет, археолог С. С. Гамченко, геолог С. Ф. Бельський, історик А. А. Фотінскій.

Картинна галерея музею містить твори мистецтва, які в 1919-1020 рр.. були конфісковані у поміщиків колишньої Волинської губернії. В колекції більше тисячі картин XVI - початку ХХ століття, переважно з країн Західної Європи. Найціннішими є твори італійських майстрів епохи пізнього Відродження (XVI століття) і стилю бароко (XVII-ХVIII ст.). У розділі "Мистецтво Італії" представлені полотна Себастьян дель Пьомбо, Аннібале Каррачі, Франческо Фуріні, Луки Джордано та ін

Свято-Преображенський кафедральний собор На проспекті Миру знаходиться видатний пам'ятник архітектури - Преображенський кафедральний собор Української православної церкви (Московський патріархат), який є пам'яткою архітектури XIX століття національного значення. Будинок побудовано в російсько-візантійської стилі з характерними рисами давньоруської архітектури XI-ХII ст. Висота собору 53 м. На дзвіниці встановлений головний дзвін вагою 500 пудів.

На Замковій горі знаходиться Кафедральний костел Св. Софії (XVIII ст.) та дзвіниця. Костел побудований в стилі пізнього ренесансу і бароко. Фасад поділено на два яруси і увінчаний баштами. Стіни товщиною до двох метрів викладені із цегли. В оформленні костелу застосовані тосканські і іонічні ордера, а також обробка другого ярусу головного фасаду і башт Рустам, в інтер'єрі збереглися настінний живопис, ліпниною. Дзвіниця розташована на північний схід від костелу, висота дзвіниці - понад 26 м.

Кафедральний костел св. СофіїПоряд, на Замковій горі, знаходиться ще один пам'ятник архітектури XVIII ст. - Будівля колишнього магістрату, що привертає увагу витриманість і красою форм. Під час війни, в 1941 році, цей будинок був зруйнований. Будинок відновлено в 1951 р.

На першому бульварі в парку ім. Гагаріна встановлений пам'ятник О. С. Пушкіну. Урочисте відкриття пам'ятника відбулося 26 травня 1899 р. на честь 100-річчя з дня народження поета. Це був перший пам'ятник в Житомирі, споруджений на кошти жителів міста.

Пам'ятник ПушкінуВздовж річок Тетерева і Кам'янки розкинулась лісопаркова зона, яка об'єднує центральні райони міста з околицями Малеванкой і Заречанамі. Скелясті береги Тетерева, стрімкі повороти Кам'янки, зелень парків і садів, ансамблі нової забудови надають місту своєрідну красу. Там, де Тетерів оточать високі гранітні скелі, відомі під назвою "Чотири брата" і "Голова Чацкий", споруджено двадцатіпятіметровая гребля, яка підняла рівень води на 15-16 метрів, утворивши водоспад і водосховище - Житомирське море.

Музей космонавтики

Музей космонавтикиМузей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова в Житомирі - це місце, де знаходять для себе щось цікаве дорослі й малі, куди неодмінно приводять своїх гостей житомиряни. Сюди приходять діти, щоб поринути у світ космічної казки, не забувають сюди дорогу і їх батьки, і люди старших поколінь. Пишаючись своїм музеєм, житомиряни вбачають космічну закономірність у тому, що саме в їх місті на початку століття, у 1907 році, народився майбутній засновник практичної космонавтики Сергій Корольов. Саме в Житомирі в 1970 році було відкрито меморіальний будинок-музей академіка Сергія Павловича Корольова. В єдиному пориві, всім миром створювали його. І музей цей став улюбленим дітищем житомирян, окрасою й гордістю міста та області. Прийшовши в музей, ви почуєте розповідь про життя і діяльність засновника практичної космонавтики, талановитого вченого, інженера Сергія Павловича Корольова. Це буде розповідь про те, як колись у Радянському Союзі зароджувались ракетобудування і космонавтика, як робили свій вклад у цю справу науковці України. А ще ви переконаєтесь, що це не просто музей історії техніки, це - музей Людини, що вміє, долаючи труднощі й численні перепони, створювати чудеса техніки, це музей здійсненої мрії.

Музей космонавтикиВ житті Корольова вражає одне протиріччя. З одного боку його життя - точне відображення епохи. Він, здається, приріс до неї навічно, невідривно, пізнавши її тріумфи, але й випивши до дна гіркий келих її бід. Його біографія - це конкретизована в одній людині біографія країни. Нерідко Корольова порівнюють з полководцем - за здатність згуртувати, повести за собою людей, вибрати стратегічний напрям, передбачити наслідки, взяти на себе відповідальність, врешті, піти на ризик. А ще - це була дивної сили духу людина, безмежно віддана своїй мрії, своїй справі. Сергій Павлович Корольов стояв біля витоків практичної космонавтики не тільки з точки зору створення якісно нової космічної техніки, а й з точки зору становлення космічного мислення, основаного вже не тільки на теоретичних положеннях, а й на практичному досвіді. То ж природно, що в музеї його імені космонавтика постає перед нами якісно новою галуззю людської діяльності. Такою, що вплинула не тільки на швидкий ріст науково-технічного прогресу у всьому світі, але й активізувала космічні тенденції в людському мисленні, моралі, духовності, творчості.

Музей космонавтикиПрорив Людини у Космос вплинув не тільки на матеріально-технічну сторону земного життя, але й на духовний розвиток людства. Дедалі більше ми спостерігаємо, як тісно пов»язаний розвиток космонавтики зі зміною світогляду людей. Чим більшою стає кількість людей, які бачили свою планету з космічної далини, тим більшої сили набирає таке явище, як планетарне мислення. Практична космонавтика багато в чому гостро позначила глобальні проблеми цивілізації і залишається одним з перспективних напрямків людської діяльності в майбутньому. Тому не тільки про новини космонавтики можна дізнатися в музеї, не тільки познайомитися з її історією. Філософія і мистецтво так само повноправно зайняли тут своє місце. Поряд з науково-практичними конференціями, які збирають звідусіль науковців і музейних працівників, давно звичними в музеї стали зустрічі з цікавими людьми, вечори поезії й музики, художні виставки, навіть театральні прем'єри. Все це робить музей осередком культурного та духовного життя міста, улюбленим місцем відпочинку житомирян. Визначальною особливістю Житомирського музею космонавтики ім.С.П.Корольова є те, що в програму його діяльності концептуально закладено поєднання природничо-технічного і гуманітарного аспектів. Ця особливість визначає основні напрямки роботи музею. Вона ж знайшла відображення в оформленні експозиції «Космос».

В центрі експозиції «Космос», в басейні з водою, що символізує життя, розміщена Біблія - символ мудрості.